Polonia Palace Hotel w Warszawie 4 gwiazdki

Al. Jerozolimskie 45, 00-692 Warszawa, Polska

Brak danych kontaktowych

  • Informacje ogólne
Położenie
Hotel Polonia Palace zlokalizowany jest w samym sercu Warszawy, w pobliżu centrów handlowych, biznesowych, finansowych oraz rozrywki i kultury. Dworzec Kolejowy Warszawa Centralna znajduje się w odległości 500 m od hotelu. Do lotniska międzynarodowego można dotrzeć w 20 - 30 minut (około 8 kilometrów). Taksówki i prywatne limuzyny dostępne są na życzenie. Stacja metra, a także autobus numer 175, którym można dojechać na lotnisko krajowe i międzynarodowe, są usytuowane naprzeciwko hotelu.
Zakwaterowanie
Hotel Polonia Palace oferuje 206 stylowych pokoi, indywidualnie zaprojektowanych i wyposażonych w najwyższej jakości meble i dodatki. Rodzaje pokoi: 26 pokoi typu Standard, 131 pokoi typu Superior, 31 pokoi typu Deluxe Business, 10 pokoi typu Executive, 5 pokoi typu Junior Suite, 2 pokoje typu Suite i 1 Angielski Apartament, 3 pokoje dla niepełnosprawnych.
Wyposażenie i udogodnienia
Pokoje gościnne są wyposażone w:
Klimatyzację z możliwością regulacji w pokoju; dużą łazienkę z ogrzewaniem podłogowym, sejf w pokoju, dodatkową regulowaną lampka do czytania przy każdym łóżku, zaciemniające zasłony; okna dźwiękoszczelne; wygodne biurko do pracy; stałe łącze internetowe, dodatkowe gniazdo dla Fax/Modem; 30 programów TV i system "Wideo na życzenie" z funkcją podglądu rachunku hotelowego; linię telefoniczną z pocztą głosową; mini bar; suszarkę; spryskiwacze przeciwpożarowe; system przeciwpożarowy dostosowany do wymogów Unii Europejskiej. Pokój Standard / powierzchnia ok. 20m2 / łóżka typu Queen lub Twin / pokój z widokiem na centrum miasta lub pokój cichy / bezpłatny dostęp do Centrum Fitness (sala ćwiczeń + 2 oddzielne sauny) / sejf pokojowy mieszczący laptop. Pokój Superior / powierzchnia ok. 25m2 / łóżka typu King lub Twin / wszystkie przywileje Pokoju Standard plus dodatkowo drink powitalny / bezpłatna możliwość skorzystania z Centrum Biznesu (komputer, Internet i drukarka). (dodatkowe przywileje)
- pokój z widokiem na centrum miasta lub pokój cichy
- bezpłatny dostęp do Centrum Fitness (sala ćwiczeń + 2 oddzielne sauny)
- sejf pokojowy mieszczący laptop
- dodatkowa butelka wody (0,75l.) w każdej kategorii pokoju
- przewodowy internet płatny 10 EUR za cały pobyt
- bezpłatny internet (WiFi) dostępny w miejscach ogólnie dostępnych oraz Business Center
Wyżywienie
Pracowite dni w Warszawie mogą zostać uwieńczone doskonałym posiłkiem w Restauracji Strauss, drinkiem w Barze Bojangles przy relaksujących dźwiękach muzyki na żywo lub ekscytujących wydarzeniach sportowych.
Zapraszamy do Restauracji Strauss na naszą prawdziwie polską i europejską kuchnię. Menu zostało przygotowane z myślą o wszystkich naszych gościach - o poranku oferujemy świeżo parzoną kawę i domowe ciastka, od południa wyśmienite lunche, a wieczorem szeroki wybór dań a la carte, wspaniałe desery i wykwintne wina. Bufet „Odkryj Kulinarna Polskę” zachwyci smakami tradycyjnej polskiej kuchni w każdy wieczorem. Modny i nowoczesny Bar Bojangles, wypełniony muzyką swing w wykonaniu Franka Sinatry, Sammy Daviesa Jr, Deana Martina, Elli Fitzgerald oraz Robby Williamsa to wyjątkowe miejsce na spędzenie wolnego czasu ze znajomymi oraz na spotkania z partnerami biznesowymi. Pięć razy w tygodniu muzyka na żywo w Barze Bojangles.
Rozrywka i wypoczynek
Polonia Palace Hotel oferuje doskonały sposób na zrelaksowanie ciała i umysłu. Health & Fitness Club, wyposażony przez renomowaną firmę Technogym, jest dostępny dla Gości hotelowych, bez dodatkowej opłaty przez 24 godziny / 7 dni w tygodniu. Klub posiada dwie sauny i solarium, w których pobyt pozwoli zapomnieć o pracowitym dniu.
Konferencje
Polonia Palace Hotel jest doskonałym miejscem dla organizacji wyjątkowych spotkań i bankietów. Naszych 8 sal konferencyjnych może pomieścić od 6 do 350 osób. Stylowa architektura w połączeniu z nowoczesnym wyposażeniem i bezprzewodowym Internetem tworzą dogodne warunki dla różnego rodzaju aranżacji. Dumą hotelu jest Sala Balowa w stylu Ludwika XVI zwana "Ludwikowską” z jej niepowtarzalnym urokiem i elegancją. Business Center dostępne przez 24 godziny, znajduje się w pobliżu sal konferencyjnych.
Informacje dodatkowe
Właścicielem Hotelu Polonia Palace są Hotele Warszawskie "Syrena" Sp. z o.o.
Hotel Polonia Palace jest jednym z najbardziej eleganckich i stylowych hoteli w Polsce, zapewnia europejski standard, oferuje polską gościnność, sprawną obsługę oraz komfort. Został otwarty 14 lipca 1913 roku przez hrabiego Konstantego Przeździeckiego, przedstawiciela starej arystokratycznej rodziny, bardzo zasłużonej dla Warszawy. Decyzja o budowie Polonii wynikała zarówno z pobudek ekonomicznych, jak i patriotycznych. Już sama nazwa "Polonia Palace", zatwierdzona przez władze carskie, miała narodowy wydźwięk.
Hotel został zaprojektowany w stylu paryskim, architektura nawiązywała do francuskich form osiemnastowiecznych. Dekorację ścian i sufitu wykonano w stylu Ludwika XVI. Polonia Palace był pierwszym hotelem w Warszawie z dostępem bieżącej wody w każdym pokoju, nowoczesnym systemem centralnego ogrzewania, pomieszczeniem pralniczym oraz podgrzewanym garażem.
Zakończenie I Wojny Światowej oraz rozwój "złotych" lat dwudziestych rozpoczęły dla hotelu nową erę. Otwarto wówczas nową restaurację w Hotelu Polonia Palace, którą nazwano "Palais - Dancing". Słynny polski aktor i śpiewak Jan Kiepura w czasie swoich częstych pobytów w hotelu, dawał tu koncerty, z pięknego balkonu restauracji, podczas elitarnych bankietów. Wśród znanych osobistości, które gościły w hotelu, wymienić należy: Adolfa Dymszę, Tadeusza Boya-Żeleńskiego, Mieczysławę Ćwiklińską, Kornela Makuszyńskiego, Marię Pawlikowską, Leona Schillera, Stefana Żeromskiego, Juliana Tuwima i wielu innych.
Polonia Palace jest jedynym warszawskim hotelem, który przetrwał wojnę. Budynek nie ucierpiał zbytnio podczas bombardowań we wrześniu 1939 roku. Zniszczona była tylko część dachu i powybijane szyby. W czasie II Wojny Światowej w hotelu mieszkali głównie oficerowie niemieccy. Nienaruszony budynek Polonii musiał się więc stać od razu sceną dla wydarzeń, jakie niósł ze sobą rok 1945. Wtedy właśnie hotel miał zaszczyt gościć generała Eisenhowera, który przybył wówczas do Polski z oficjalną wizytą. Po 1945 roku mieściły się tu liczne ambasady i przedstawicielstwa dyplomatyczne.
W lipcu 1974 roku powołane zostało Warszawskie Przedsiębiorstwo Turystyczne "Syrena", którego jednym z oddziałów został zespół hoteli Polonia-Metropol. Mimo wielu trudności, które niosły ze sobą lata siedemdziesiąte i ustrój komunistyczny, dyrekcja hotelu troszczyła się o zachowanie standardów hotelu czterogwiazdkowego.
Dziś Polonia Palace Hotel ****, obok hotelu MDM*** oraz Metropol*** należy do sieci Hoteli Warszawskich "Syrena" Sp. z o.o. Po dwóch latach kompleksowej modernizacji hotel został oddany do użytku pod koniec 2004 roku. Polonia Palace należy do grupy WorldHotels - First Class Collection, zrzeszającej 500 hoteli na całym świecie.
wyszukaj w pobliżu: hotele, noclegi, restauracje lub atrakcje Lokalizacja
Hotele w pobliżu

Opinie i recenzje gości (0)

- średnia ocena
brak
Zakwaterowanie brak
Lokalizacja brak
Opinia o usługach brak
Wyżywienie brak
Obsługa brak
Cena do jakości brak
ładowanie zdjęcia...
Twoje imię
Odwiedziłeś kiedyś Polonia Palace Hotel?
Dodaj swoją opinię jako pierwszy. Pomóż innym podróżnym wybrać odpowiednie miejsce.
1
Brak opinii

Inne hotele w pobliżu:

Metropol Hotel
ul. Marszałkowska 99a, 00-693 Warszawa
brak
przez cały czas
pokój od 166.00 PLN rezerwuj
Novotel Centrum Warszawa
ul. Marszałkowska 94/98, 00-510 Warszawa
brak
przez cały czas
pokój od 148.00 PLN rezerwuj
SCSK Żurawia
ul. Żurawia 47, 00-680 Warszawa
brak
przez cały czas
pokój od 140.00 PLN rezerwuj