Radisson Blu Wrocław we Wrocławiu 5 gwiazdek

ul. Purkyniego 10, 50-156 Wrocław, Polska

Brak danych kontaktowych

  • Informacje ogólne
Położenie
Pięciogwiazdkowy hotel położony jest w cichej okolicy otoczonej parkiem, kilkanaście metrów od brzegu Odry, w pobliżu Muzeum Narodowego, Ostrowa Tumskiego i naprzeciw wejścia do rotundy, kryjącej Panoramę Racławicką. Do starego rynku, który jest kulturalnym, turystycznym i gospodarczym sercem Wrocławia, można dotrzeć niespiesznym krokiem w ciągu 10 minut. Jeszcze bliżej hotelu znajduje się nowoczesne centrum handlowe ze sklepami znanych międzynarodowych producentów, kawiarniami i restauracjami. Jednak swą wyjątkowość wrocławski Hotel Radisson Blu zawdzięcza oryginalnej sąsiadce - hotel bowiem dzieli stylowy dziedziniec z Akademią Sztuk Pięknych, co nadaje temu obiektowi specjalny, artystyczny klimat...
Zakwaterowanie
Najważniejszym zadaniem hoteli należących do sieci Radisson Blu Hotels & Resorts jest zapewnienie swoim gościom maksimum komfortu i satysfakcji z pobytu. Ten wysoki priorytet został utrzymany również we wrocławskim hotelu Radisson Blu ze szczególną starannością. Hotel dysponuje 162 komfortowo wyposażonymi pokojami, w tym pokojami Business Class, apartamentami i pokojami przystosowanymi dla potrzeb osób niepełnosprawnych. We wszystkich rodzajach pokoi widać szczególną dbałość o atmosferę lekkości i nowoczesności. Zapewniają ją na pewno starannie dobrane kolory ścian, zasłon, pościeli, a nawet lamp: szary, srebrny, beżowy, brązowy, czarny. Każdy z pokoi posiada dwa oddzielne, wygodne łóżka lub jedno szerokie, a także idealne stanowisko do pracy z telefonem i łączem internetowym. Dla wygody gości nie zapomniano o telefonie w każdym z pomieszczeń, o mini-barku, a także o sejfie. Do wielkich zalet pokoju należy również regulowana klimatyzacja, oraz możliwość swobodnego otwarcia okna. Dobrze znają ten problem w pomieszczeniach zwłaszcza te osoby, którym klimatyzacja nie służy.
Wyposażenie i udogodnienia
Do skorzystania z centrum rekreacji zachęcają doskonale wyposażona siłownia i sauna fińska, do których wstęp jest wliczony w cenę pokoju. Wystarczy zabrać ze sobą kartę zastępującą klucz i do woli można korzystać z nowoczesnego i bezpiecznego sprzętu, znajdującego się w podziemnej części hotelu.
Wrocławski hotel, jak każdy Radisson Blu na świecie, zapewnia room service, serwis bagażowy, wynajem samochodów, transport na lotnisko, opiekę nad dzieckiem na życzenie oraz standardowe usługi sieci Radisson Blu:
"Grub & Run" - śniadanie w pośpiechu,
"Super Breakfast Buffet" - śniadanie bufetowe,
"3-Hour Express Laundry" - ekspresowa pralnia w trzy godziny,
"Late check out" - późne wymeldowanie,
"Express check out" - ekspresowe wymeldowanie.
Podziemny garaż posiada 77 miejsc parkingowych.
Wyżywienie
Na drugim końcu holu znajduje się lobby bar, który jest idealnym miejscem do odprężenia po długim i męczącym dniu pracy - w wygodnych fotelach możemy tu również odbyć niezobowiązujące spotkanie. Bar oferuje szeroki wybór napojów, przekąsek i ciast. Miejsce to jest pełne harmonii - wielkie okna dzielące gości od ulicy świetnie komponują się z ciepłym i kameralnym klimatem baru. Natomiast na wprost wejścia znajdziemy jedyną hotelową restaurację Aquarelle, która zaprasza na potrawy kuchni polskiej i międzynarodowej. Lokal ten jest równie ciepły i przytulny jak reszta hotelu. Nabiera jednak szczególnego charakteru latem, kiedy podnoszone są rolety i Aquarelle "otwiera się" na dziedziniec Akademii. Z pewnością powiedzieć można, że nowy wrocławski hotel to w pełni europejskie, pełne ulotnej swobody i wolności obyczajów miejsce w sercu Dolnego Śląska.
Konferencje
Konferencja w Radissonie będzie przyjemna i łatwa. Świetnie wyszkolona obsługa oraz perfekcyjnie i nowocześnie przygotowane sale sprawią, że organizator poczuje się gościem. Hotel posiada 2 duże sale konferencyjne o łącznej powierzchni 196m2. Pierwsza z nich o powierzchni 80m2 zmieści do 80 osób w układzie teatralnym. Druga, przestronna sala PANORAMA o powierzchni 116m2 zmieści aż 140 osób w układzie teatralnym. Ponadto, w hotelu znajduje się jeszcze sala o powierzchni 52 m2, (30 osób w układzie teatralnym) oraz 4 sale seminaryjne o powierzchni 26 m2 każda (do 12 osób w układzie konferencyjnym) oraz 1 sala o powierzchni 25 m2 (do 12 osób w układzie konferencyjnym). Sale wyposażone są w najnowocześniejszy sprzęt audio-wizualny. W hotelu znajduje się również Centrum Obsługi Biznesu, które oferuje połączenie z Internetem, fax, skanowanie, kopiowanie.
wyszukaj w pobliżu: hotele, noclegi, restauracje lub atrakcje Lokalizacja
Hotele w pobliżu

Opinie i recenzje gości (0)

- średnia ocena
brak
Zakwaterowanie brak
Lokalizacja brak
Opinia o usługach brak
Wyżywienie brak
Obsługa brak
Cena do jakości brak
ładowanie zdjęcia...
Twoje imię
Odwiedziłeś kiedyś Radisson Blu Wrocław?
Dodaj swoją opinię jako pierwszy. Pomóż innym podróżnym wybrać odpowiednie miejsce.
1
Brak opinii

Inne hotele w pobliżu:

Mercure Wrocław Centrum
Pl. Dominikański 1, 50-159 Wrocław
brak
przez cały czas
pokój od 157.00 PLN rezerwuj
Hotel im. Jana Pawła II
ul. Św. Idziego 2, 50-328 Wrocław
brak
przez cały czas
pokój od 150.00 PLN rezerwuj
Hotel Lothus
ul. Wita Stwosza 22-23, 50-148 Wrocław
brak
przez cały czas
pokój od 149.00 PLN rezerwuj